Užijte si všichni krásné a pohodové Vánoce a do nového roku přeju všem hlavně zdraví, lásku a snad i nějaké to požehnání, ať už věříte v cokoli.
Co mám ještě na srdci...Už několik týdnů testuji nové vzorníky a mám z nich velkou radost. :)
Víc o vzornících tady...Trochu jsem si myslela, že po koronavirovém vyklidnění bude následovat i klidnější léto, a dokonce jsem se na něj začla i těšit, ale trochu jsem se spletla.
A co se tedy dělo...S blížícími se Vánocemi se mi tu množí dotazy na dárkové poukazy.
Poukaz by se hodil...Přemýšlela jsem nad tím, proč máme tak rádi škatulky. Proč se pořád potřebujeme někam zařazovat a někam patřit. Tak jsem trochu bádala a prý za to můžou naše geny. Jsme naprogramovaní k tomu nebýt sami, být součástí kmene, protože kdysi dávno, ten, kdo byl sám, většinou nepřežil. Dnešní doba už je jiná, základní funkce kmenů převzaly rodiny (většinou nukleární a občas ne tak docela funkční, ale to už je zase na jiný článek), ale v genech tu potřebu do nějakého kmene patřit máme pořád.
To mě zajímá...Včera, v neděli 17.3.2019 v 18:30 skončil první pražský běh pětidenního a pěkně intenzivního kurzu určování barevného typu na základě barev v pleti, a tak jsme se všechny čtyři zúčastněné staly šťastnými majitelkami nejen dalšího certifikátu, ale hlavně pořádného množství nových znalostí a dovedností. Máte se na co těšit, protože všechno, co jsme se naučily, hodlám co nejdřív zavést do praxe. :)
Ráda bych vás pozvala na jednu mimořádnou akci, a sice povídání o barvách, stylu a barevné typologii s Rochele Hc Hirsch. Povídání proběhne v úterý 12.3.2019 v 18:00 ve Studiu Top Image.
Chci vědět víc...Většinu lidí je možné více či méně vecpat do jedné z dvanácti škatulek, ale čím dál častěji jim ty škatulky upravuji – někde nějakou barvu odeberu, jinde přidám, aby barvy opravdu vycházely z toho, kdo je nosí – takže si myslím, že nastal čas posunout se dál a tímhle bych vám ráda vysvětlila proč.
Celý článekBarva je z fyzikálního hlediska určena vlnovou délkou světla vyzařovaného světelným zdrojem nebo odraženého od povrchu tělesa. Lidské oko je schopné zachytit vlnění v rozmezí zhruba 380 až 750 nm – jedná se o takzvanou viditelnou část spektra. Zajímavé je, že se naše oči nejméně namáhají při sledování záření o vlnové délce 555 nm, které odpovídá zelené barvě. Možná proto si hodně z nás zelenou barvu spojuje s odpočinkem a regenerací. A vy teď díky téhle informaci máte o důvod víc dopřát si procházku v přírodě. A nebo si aspoň na pracovním stole udělejte místo na kytku. Můžete se jí z času na čas pokochat a trochu ulevit unaveným očím.
Většina z nás má jasno v tom, že barvy vnímáme očima. Kdybychom měli celý proces jednoduše popsat, vypadalo by to nějak takhle: barvy dopadají v podobě elektromagnetického vlnění na oční sítnici, čímž podráždí buňky citlivé na určité úseky světelného záření, ty pak pošlou informaci do mozku, kde se poskládá barevný vjem. Jak to všechno přesně funguje, se zatím tak docela neví. Vědci ale zjistili, že barvy dokážeme vnímat i se zavřenýma očima a vnímají je dokonce nevidomí, působí totiž na celou plochu těla. Už od pradávna lidé věřili, že má světlo různých barev léčivé účinky, až v posledních letech ale proběhly studie, které například potvrdily, že modré světlo má pozitivní účinky na snížení krevního tlaku a to dokonce srovnatelné s farmakologickou léčbou.